Informace pro cestovatele do Kuvajtu

V poslední době se mi nashromáždily různé dotazy od lidí, kteří plánují cestu do Kuvajtu. Jsem ráda, že se najdou lidé, kteří dají Kuvajtu šanci a jedou se tam mrknout, ale zároveň jsem si všimla několika věcí, na které je třeba upozornit:

Kuvajt a alkohol
V Kuvajtu je prohibice. Alkohol nekoupíte nikde – ani na letišti, ani v hotelech, ani ve speciálních prodejnách, které jsou v jiných arabských zemích.
Rozhodně alkohol do Kuvajtu nevozte a nepokoušejte se ho tady prodávat! Pokud vám jej najdou v kufru, tak vás s největší pravděpodobností okamžitě ze země vyhostí, nebo vás klidně i zatknou, budete-li ho mít v kufru větší množství.

Kuvajt a vepřové maso
Vepřové v Kuvajtu neseženete. Také nedoporučuji jej sem vozit ve velkém množství a rozhodně jej opět nezkoušejte přeprodat.

Držení lehkých (a vlastně jakýchkoli) drog
Tohle je tady taky obrovský problém a tresty jsou vysoké. Takže rozhodně nevozit! A pokud jsem vás nepřesvědčila, tak aspoň nikdy nepoužívat na veřejnosti, pokud opět nechcete skončit ve vězení.

Stanování na plážích a vůbec spaní pod širákem
Spousta cestovatelů je zvyklá spát ve stanu na pláži, nebo jen tak ve spacáku. Tohle je v Kuvatu zakázané. Je dost dobře možné, že vás někdo chytí a napálí vám pokutu, která bude jistě dost nepříjemná.

Bydlení v hotelu pro nesezdané páry
Na internetu narazíte na informaci, že se nesezdané páry nemohou společně ubytovat v hotelu. Není to tak. Rozhodně jsem ještě nenarazila na to, že by tady s tím měl někdo problém. Kuvajťané na rozdílná příjmení opravdu nehledí. Kdyby se vás ale ptali, zda je váš partner váš manžel/manželka, tak vesele přikyvujte.

Focení vládních institucí a ropných polí
Tohle je už je trochu specifické, ale dávejte si na to pozor. Nejen v Kuvajtu jsou na tohle velmi citliví a může se stát, že vás prostě zavřou za špionáž i když vy jste chtěli jen hezkou fotku na sociální sítě.

Kdyby se vám cokoli na cestě stalo, tak se neváhejte obrátit na českou ambasádu přímo v Kuvajtu. Jsou tam velmi milí a schopní lidé, kteří vám rádi poradí a pomůžou.
Najdete je jednak na Facebooku a jednak na jejich internetových stránkách.

Pokud byste měli jakékoli dotazy, neváhejte se obrátit na mě nebo právě na ambasádu.